#

Misyonumuz

AFJET A.Ş. 2012 yılından itibaren bütün altyapı yatırımlarını bitirmiş olarak projeksiyonunda 30 yıllık bir karlılığı hedeflemektedir. Ayrıca Termal Turizm Tesislerine ve Seralara da Jeotermal Su temini ile hem gelirini artırmakta hem de Bölgemizde bulunan Turizm otellerin konaklama maliyetlerinin azalmasına konaklama konfor ve kalitesinin artmasına, şehrimiz için ise hava kirliliğinin azalmasına yaptığı katkıyla çok yönlü fayda sağlamaktadır.

Bu doğrultuda; Termal Turizm Hattı projesiyle bölgemizde hizmet veren termal otellerin ısıtma ve termal su ihtiyaçları karşılanmıştır. Bunun yanı sıra Otellerin ortak ve en büyük gider kalemlerinden biri olan çamaşır yıkama ve kurutma konusunda yapılacak bir yatırımla her otelin ayrı ayrı tüketeceği enerji ve su ihtiyaçlarının karşılanacağı bir tesisle; en büyük enerji gideri olan ısıtma kalemini Jeotermal kaynaklarımızdan çözmek için Jeotermal Kaynaklı 20 ton/gün kapasiteli çamaşırhane yatırımı hedeflenmektedir.

Bunun yanında dünyanın, ülkemizin ve şirketimizin en büyük gider kalemlerinden olan elektrik giderlerini minimuma düşürme amacıyla yaptığımız çalışmalar sonucunda; Jeotermal kaynak kapasitemiz ve sıcaklıklarımıza uygun Elektrik üretim teknolojileri araştırılmıştır. Düşük sıcaklıklarda (<150°C) tercih edilen teknoloji Organik Rankin Çevrimidir (ORÇ). ORÇ teknolojisinde sudan daha düşük sıcaklıkta kaynayan, yüksek moleküler ağırlıklı bir yardımcı akışkan kullanmaktadır. Bu özellik, ekonomik enerji üretimi için geleneksel olarak çok düşük kabul edilen ısı kaynaklarından ısı elde eden Rankin Çevrimine imkan tanımaktadır. Bu sistem ışığında şirketimiz mevcut kapasitesinin bir bölümünü bu alanda kullanmak üzere projelendirmektedir. 3 MW/h üretim kapasitemiz ile Elektrik Üretim Santralimiz faal durumda çalışmaktadır.

Şirketimiz ana çalışma alanı; Bölgesel Isıtma olmasına karşın mevcut sıcaklığımız ve kapasitemiz doğrultusunda Jeotermal Kaynak kullanımın da verimlilik hedeflerini gerçekleştirerek, açık kalan kapasitemizi farklı alanlarda kullanılarak ilimiz bölgemiz ve ülkemiz için teknik ve ekonomik alanda katkılarını artırarak devam etmeyi hedeflemektedir.