AFJET AFYONSPOR, RAKİPLERİNİN KORKULU RÜYASI!..


AFJET AFYONSPOR, RAKİPLERİNİN KORKULU RÜYASI!..

 

Yeni sezon öncesi oluşturduğu kadro ile daha şimdiden rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Afjet Afyonspor’da transfer çalışmalarını tamamlayan teknik heyet ve yöneticiler, BAL statüsünün açıklanmasını beklemeye başladılar.

Mor beyazlı ekibin muhtemel rakipleri arasında yer alan kulüpler ise Afjet Afyonspor’un transferlerini yakından takip etmeyi sürdürüyorlar. Afyonkarahisar’ın komşu takımlarından Kütahyaspor’un internet sitesinde yer alan haberlerde mor beyazlı takım için “Transferin şampiyonu Afjet Afyonspor” ifadelerine yer verildi.

Kütahyaspor internet sitesinde bazı takımların transfer çalışmaları ile ilgili olarak yer alan haberde şu görüşler yen aldı;

“TRANSFERİN ŞAMPİYONU AFJET AFYONSPOR!..

Bal Liginde takımların mücadele edeceği gruplar henüz açıklanmadı ancak bazı ekipler transfer sezonuna oldukça hızlı girdi..

Amasyaspor bu takımlardan biri olurken, Kütahya’ya yakın olan ve muhtemel rakiplerimiz arasında bulunan Afjet Afyonspor yaptığı transferlerle BAL Ligi transfer piyasasını alt üst ediyor.

Kalesine yılların deneyimi Emin Sarı’yı, savunmasına Kütahyaspor’un vazgeçilmezleri Nazmi Candoğan-İsmet Benli’yi katan ve şampiyon Cizrespor’un iki kanat oyuncusunu da alan mor beyazlılar forvetini ise yabancı isimlerden oluşturdu. Denizlispor’dan Kazak golcü Mirlan Murzaev ve Niğdespor’da şampiyonluk yaşayan Gürcü Yıldız Toma Tabatadze Afyon’un kadrosuna kattığı bir çok önemli isimden sadece bazıları.

Ayrıca bu sezon lige Utaş Uşakspor ismiyle katılacak olan Uşak’ta yine ciddi takviyelerle hangi grupta bulunursa bulunsun zirvenin en güçlü adaylarından olacak.. Kırmızı siyahlılarda yine her mevkiye kalitesi tartışılmayacak birbirinden önemli isimleri kattı ve transfere devam ediyor.

Yine Ege grubuna düşersek aynı grupta yer alma ihtimalimiz bulunan Muğlaspor, Kuşadasıspor, Ödemişspor, Isparta Eğirdir’de kaliteli isimleri kadrolarına katmayı sürdürüyorlar..

Muğlaspor: Rıza Bulut, Enes İlhan Yüksel, Kemal Akbaba, Gökay Yiğit; Kuşadasıspor: Kadir Söylemez, Mustafa Şen; Ödemişspor: Sergei Djehoua’yı renklerine katarak rakiplerine göz dağı verdi..”