Avrupalı Gençlerin Proje Etkinlikleri Devam Ediyor


Avrupalı Gençlerin Proje Etkinlikleri Devam Ediyor

Ulusal Ajans işbirliği ile  beşinci projelerine imza atan Afyon Güzel Yarınlar Derneği (AGÜYAD) hazırladığı yepyeni bir proje ile Avrupalı gençleri ilimizde konuk etmeye ediyor.

Bulgaristan, Romanya, Polonya, Yunanistan ve ülkemizin çeşitli illerinden ilimizden gelen 30 gençle yapılan "Let Me Introduce Myself" isimli proje ile şehrimizin en önemli enerji ve turizm kaynağı olan jeotermal enerjinin Avrupalı gençlere tanıtımı sağlanıyor. AGÜYAD Başkanı Fatma Durgu koordinatörlüğünde 16 – 22 Şubat tarihleri arasında sürecek projenin Eğitim Koçluğu'nu Özkan Uzelli, Proje Koordinatörlüğü'nü ise, Elif Sena Aytekin, Esra Özgüven ve Tuğba Durgu üstleniyor.

Proje çerçevesinde, AGÜYAD Başkanı Fatma Durgu koordinatörlüğünde tüm katılımcıları makamında kabul eden AFJET Genel Müdürü Dr. Yusuf ULUTÜRK, katılımcılara Afjet tesislerinin kuruluş amacı ve hizmet verdiği alanlarla ile ilgili bilgi verdi. AGÜYAD Başkanı Fatma Durgu'dan projeyle ilgili detaylı bilgi alan AFJET Genel Müdürü Dr. Yusuf ULUTÜRK, projenin amacına ulaşması yönünde temennilerini dile getirdi. Ziyaretin ardından AFJET tarafından işletilen tesislerini (Afjetle Isınan Seraları, Gecek Ana Isı Merkezi ve Karahisar Şehir İçi Isı Merkezi) Genel Müd. Yrd. Ali Ulusoy ve Elektrik Elektronik Müh. Cihan Şahin’in rehberliğinde yürütmeye devam ediyor.

Sabah saatlerinde Metan Gazından Biyogaz Elektrik Enerjisi Üretim Tesisini de ziyaret eden katılımcılar Çevre Hizmetleri Birliği Başkanı Mehmet Durak ve Birlik personeli Çevre Mühendislerinden bilgi aldılar. Katı Atık Düzenli Depolama Sahası'nda oluşturulan dev tesisi gezen katılımcılar tesislere hayran kaldıklarını bildirdi.