Yalova AFJET'i Örnek Alıyor.


Afyonkarahisar’da Jeotermal kaynakların kullanımında birçok alanda yakaladığı başarı ve örnek olma anlamında ilklere imza atılmıştır. İlimize sayısız fayda sağlayan AFJET Genel Müdürlüğünün çalışmaları ve kurmuş olduğu sistem Yalova ilimize örnek oluyor.

Yalova’da bulunan Jeotermal kaynakların Afyonkarahisar’da olduğu gibi etkin bir biçimde kullanılması hedeflenmiş olup ilimizdeki termal su sistemlerinin incelenmesi planlanmıştır. İlimizdeki AFJET Genel Müdürlüğünün kurmuş olduğu Jeotermal Su Sistemini, çalışmalarını ve faaliyetlerini incelemek üzere Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel başkanlığındaki heyet ilimize geldi.

Sistem hakkında bilgiler aktarmak üzere Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel başkanlığındaki heyet kendilerine yardımcı olan Afyonkarahisar İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel ve AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk eşliğinde Valimiz Hakan Yusuf Güner’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Ziyaret sırasında karşılıklı bilgi alış verişinde bulunulurken Valimiz Hakan Yusuf Güner, ziyaretin kendisini mutlu ettiğini, Yalova’dan Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel başkanlığında ilimize gelen heyete her konuda yardımcı olunacağını belirtti. AFJET Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu çalışma ve faaliyetlerin ilimize birçok konuda fayda sağladığının altını çizen Valimiz Güner, Afyonkarahisar’da 5 ayrı yerden çıkan Jeotermal suların olduğunu, buradaki suların şifa özelliğinin yanında etkin bir sistemle ısıtma ve seracılık gibi alanlarda kullanıldığı, bununda hem ilimiz, hem de ülkemize katkılar sağladığını belirtti. Afyonkarahisar’da Vali olarak yaklaşık yedi aydır görev yaptığını belirten Valimiz Hakan Yusuf Güner, Afyonkarahisar’a geldiğinde AFJET gibi çok önemli bir yapılanmanın olmasını hayretle ve memnuniyetle müşahede ettiğini, ilklere imza atan AFJET’in çalışmalarının ülke geneliyle paylaşılması gerektiğini, böylece çevre dostu ve ülkeye katma değer sağlayan bir sistemin başka illere de fayda getirmesi gerektiği düşüncesi içerisinde olduğunu belirtti. Bu nedenle Yalova’dan gelen heyete Valilik olarak her türlü desteğin verileceğini söyleyen Valimiz Hakan Yusuf Güner, AFJET sisteminin başka illere de aktarılması hususunda herkese kapıların açık olacağını belirtti.

 İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ile AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk’ten detaylı bilgiler alan, AFJET’in kuruluşundan, işleyişine kadar detaylı incelemelerde bulunan ve Afyonkarahisar’da Jeotermal kaynakların kullanımında yakaladığı başarılı sonucu yakından takip ettiklerini belirten Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel ve beraberindeki heyet, Valimiz Hakan Yusuf Güner’in ilgi ve alakalarından dolayı memnun olduklarını, Afyonkarahisar’ın misafirperverliğini yaşayarak gördüklerini bu anlamda Valimiz Hakan Yusuf Güner’in şahsında İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel ve AFJET Genel Müdürü Yusuf Ulutürk başta olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini belirttiler.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğraf ile son buldu.