Genel Müdürümüz'den A.N.S. Turizm Fakültesi Öğrencilerine Sunum

06.03.2019

Genel Müdürümüz'den A.N.S. Turizm Fakültesi Öğrencilerine Sunum

Şirketimiz Genel Müdür'ü Dr. Yusuf ULUTÜRK ANS Kampüsü Turizm Fakültesi öğrencilerine enerjinin önemi ve jeotermal enerjinin kullanım alanları,  Afyon'da ve Türkiye'de jeotermal alanda yaptığı çalışmalar ile rol model olan AFJET A.Ş.'nin jeotermal enerji ile ilgili teknik çalışmalarını sunum olarak Turizm fakültesi öğrencileri ile paylaştı.

Enerjinin dünya ülkelerinde, ülkemizdeki yeri ve öneminden bahseden ULUTÜRK Afyonkarahisar’da yenilenebilir bir enerji olan jeotermal suyun geçmişten günümüze enerjinin verimli halde kullanılmasının Türkiye’de en büyük örneği olarak AFJET A.Ş.’de yapılan projelerle anlattı. 

Bölüm ile ilgili olarak Afyonkarahisar'da termal turizmin gelişmesinde, sağlık ve şifa kaynağı olarak jeotermal suyun bölge turizmine ve bölge ekonomisine katkılarından da bahseden Dr. Yusuf ULUTÜRK, öğrencilerin şirketimizin jeotermal enerji ve çalışmaları konusunda sorularını cevapladı.

Sunumdan sonra Genel Müdürümüz Dr. Yusuf ULUTÜRK Dr. Öğr. Üyesi Ali AVAN' ve Araştırma Görevlisi Yardımcı Hoca Mehmet BOYRAZ'dan katılımlarından dolayı teşekkür plaketi aldı.